Lokalizacja

Ulokowane w południowej dzielnicy Krakowa – Swoszowicach, w okolicy Góry Borkowskiej, Osiedle Kwitnących Wiśni oferuje swoim mieszkańcom bliski kontakt z naturą. W spacerowej odległości od osiedla znajdują się takie enklawy przyrody, jak Las Borkowski czy Park Zdrojowy.

Wokół inwestycji znajduje się infrastruktura, która zapewnia pełen dostęp do edukacyjnej, handlowej i rekreacyjnej oferty Krakowa. Wygodzie życia na osiedlu sprzyjają również zlokalizowane w okolicy centra handlowe, sklepy osiedlowe i punkty usługowe. Na uwagę zasługują również sprawne połączenia komunikacyjne, które pozwalają na szybki kontakt z oddalonym o 6 km centrum miasta. Stanie się tak między innymi dzięki planowanej trasie pobliskiej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Mapa google
lokalizacja plan Osiedle Kwitnącej Wiśni Kraków
Infrastruktura w najbliższej okolicy

Projekt szybkiej Kolei Aglomeracyjnej zostanie zakończony już w 2018 r. Jej przystanek zlokalizowany zostanie bardzo blisko osiedla – w miejscu obecnej stacji Swoszowice, która zostanie gruntownie zmodernizowana – przewidziano między innymi nowe perony i przejścia podziemne. Powstanie tam również nowoczesna infrastruktura z parkingiem na 150 samochodów oraz 48 rowerów. Dzięki temu linia SKA ze Skawiny do Sędziszowa będzie mogła służyć mieszkańcom Osiedla Kwitnących Wiśni jako alternatywa dla tramwajów i autobusów, komunikując Górę Borkowską ze ścisłym centrum miasta.

 

Szybka Kolej Aglomeracyjna z Osiedla Kwitnącej Wiśni Kraków